Przejdź do treści

Lepszy droższy system APS czy rodzimy i tańszy? Co wybrać?

Jeżeli jesteś w procesie zakupu zaawansowanego systemu planowania i harmonogramowania produkcji to pewnie zastanawiasz się jakie oprogramowanie i dostawcę wybrać. Zasadniczo na rynku dedykowanych systemów APS dominują globalni gracze, dostawcy typu Siemens Industry lub przedsiębiorstwa programistyczne tworzące swoje, autorskie oprogramowanie na rynku lokalnym. Każdy produkt ma swoje zalety i wady.

Globalna marka Siemens Industry. Zdjęcie synmbolizuje cyfromą kulę ziemską co oznacza globalne podejście i obsługę klienta w zakresie systemów planowania i harmonogramowania produkcji APS.

Wdrożenie z sukcesem to nie tylko oprogramowanie

Nawet najlepsze oprogramowanie nie będzie spełniało swojej roli i celów, jeżeli nie zostanie prawidłowo wdrożone. Prawidłowe wdrożenie to między innymi zdefiniowanie problematycznych obszarów, wyznaczenie celów i zdefiniowanie priorytetowych scenariuszy produkcyjnych istotnych dla przedsiębiorstwa. Dobrą praktyką jest przeprowadzanie analizy przedwdrożeniowej, które bardzo dokładnie zdefiniuje problematykę i zakres wdrożenia systemu APS w przedsiębiorstwie oraz zmaksymalizuje zyski i zminimalizuje ryzyka.

Kompetencje integratora w obszarze akwizycji danych

Ponadto należy zwrócić uwagę na samego integratora czyli firmę, która wdraża system APS. Z uwagi, że system APS łączy wiele obszarów przedsiębiorstwa, ważne jest aby firma sprawnie poruszała się w zagadnieniach związanych z integracją z innymi systemami (SCADA/MES/ERP). Ułatwi to bowiem akwizycję danych do systemu APS, który będzie mógł działać skutecznie.

Wizyta referencyjna

Na końcowym etapie może zajść potrzeba odbycia wizyty referencyjnej u Klienta, który już z powodzeniem korzysta z systemu APS, który nas interesuje. Warto dopytać Integratora już na samym początku czy jest możliwość odbycia wizyty referencyjnej w zakładzie Klienta, który porusza się w podobnej branży w celu podjęcia decyzji. Każdy solidny Integrator będzie miał taką możliwość.

Zapłacić więcej czy zrobić taniej?

Istnieje kilka powodów, dlaczego warto wybrać renomowane oprogramowanie Siemens Opcenter APS w porównaniu do oprogramowania mniejszych dostawców:

Solidność i doświadczenie

Siemens to globalny lider w dziedzinie technologii i rozwiązań dla przemysłu. Posiada długoletnie doświadczenie w branży produkcyjnej i dostarcza rozwiązania wysokiej jakości. Wybierając Opcenter APS, możesz mieć pewność, że korzystasz z rozwiązania opracowanego i wspieranego przez zaufanego dostawcę, a firma nie zniknie z dnia na dzień. Należy zabrać pod uwagę, że tego typu systemu to inwestycja wieloletnia. Globalna marka posiada wielu kluczowych Klientów i nie może sobie pozwolić na pogorszenie relacji biznesowych.

Skalowalność i elastyczność

Siemens Opcenter APS jest zaprojektowany w taki sposób, aby spełniać potrzeby różnych rodzajów produkcji i branż. Oprogramowanie to jest skalowalne, co oznacza, że może obsługiwać zarówno małe zakłady produkcyjne, jak i duże przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu. Ponadto, Opcenter APS jest elastyczny i może być dostosowany do specyficznych wymagań i procesów Twojej firmy.

Ciągły rozwój i innowacje

Siemens stale inwestuje w rozwój swoich rozwiązań i wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynku. Wybierając Opcenter APS, możesz być pewien, że będziesz mieć dostęp do najnowszych funkcji i możliwości, które mogą przynieść dodatkową wartość Twojej firmie.

Wsparcie techniczne i usługi

Siemens Industry oferuje kompleksowe wsparcie techniczne i usługi dla swojego oprogramowania, co jest niezwykle istotne w przypadku systemów planowania produkcji. Możesz polegać na profesjonalnym wsparciu przy wdrażaniu, szkoleniach, konfiguracji i rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Dodatkowo, Siemens zapewnia regularne aktualizacje i poprawki, które utrzymują oprogramowanie w najlepszej kondycji.

Dostęp do wiedzy

Partnerzy/integratorzy globalnych marek posiadają dostęp do prywatnej społeczności firm integratorskich. Dzięki temu mogą wymieniać doświadczenia i zadawać pytania innym firmom. Taki ekosystem pozwala wdrażać najlepsze praktyki u Klientów. Dzięki wymianie doświadczeń polska firma może zaczerpnąć informacji o wdrożenie w drugiej części świata u niemalże identycznego Klienta. Pozwala to osiągnąć najlepsze efekty i korzyści.

Podsumowanie

Podsumowując, wybierając renomowane oprogramowanie Siemens Opcenter APS, masz pewność, że korzystasz z rozwiązania wysokiej jakości, które jest skalowalne, elastyczne, innowacyjne i wspierane przez zaufanego dostawcę. To może przyczynić się do zwiększenia efektywności produkcji, optymalizacji harmonogramów i osiągnięcia lepszych wyników biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *