Przejdź do treści

Preactor a Opcenter APS

Dlaczego Opcenter APS dawniej nazywało się Preactor?

Preactor APS to oprogramowanie do planowania i harmonogramowania produkcji, które zostało opracowane w Wielkiej Brytanii w 1992 roku. Program ten był powszechnie stosowany w przemyśle, szczególnie w branżach związanych z produkcją seryjną, takich jak przemysł samochodowy, lotniczy i elektroniczny.

Preactor a Opcenter – różnice

W 2013 roku firma Siemens nabyła Preactor International Ltd. i włączyła program do swojego portfolio produktów. W 2019 roku Siemens zmienił nazwę Preactor APS na Opcenter APS, aby lepiej odzwierciedlić jego pozycję jako integralnej części Opcenter – platformy do zarządzania operacjami produkcyjnymi.

Opcenter APS jest rozwijany i sprzedawany przez firmę Siemens Digital Industries Software i oferuje funkcjonalność planowania produkcji, harmonogramowania, analizy wydajności oraz optymalizacji procesów produkcyjnych. Program ten umożliwia dostosowanie procesów produkcyjnych do zmieniających się warunków rynkowych i wytwarzania wyrobów w sposób bardziej efektywny i zgodny z wymaganiami klientów.

Czytaj więcej o systemach planowania APS

Lepszy droższy system APS czy rodzimy i tańszy? Co wybrać?

Jeżeli jesteś w procesie zakupu zaawansowanego systemu planowania i harmonogramowania produkcji to pewnie zastanawiasz się jakie oprogramowanie i dostawcę wybrać. Zasadniczo na…

Czy ERP jest wymagany do wdrożenia APS?

ERP i APS Często pojawia się pytanie, czy do wdrożenia systemu APS (Advanced Planning and Scheduling) potrzebny jest również system ERP (Enterprise Resource Planning). Odpowiedź na…

Różnice pomiędzy MRP a APS

Jakie są różnice pomiędzy systemami MRP a APS? W dzisiejszych czasach, w warunkach dynamicznie zmieniającego się rynku, przedsiębiorstwa muszą działać w sposób zautomatyzowany i…

Jak APS pomaga w automotive?

System APS w branży automotvie Automotive to branża, która od lat rozwija się wraz z postępem technologicznym. Współcześnie, wraz z rozwojem przemysłu 4.0 i potrzeby automatyzacji…

Jak systemy APS wykorzystują sztuczną inteligencję (AI)?

Sztuczna inteligencja w systemach APS Systemy APS (Advanced Planning and Scheduling) są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach, ponieważ pozwalają na usprawnienie procesów…

Kiedy zwraca się inwestycja w system APS?

Zwrot inwestycji z wdrożenia systemu APS – kiedy? Systemy APS (Advanced Planning and Scheduling) to narzędzia pozwalające na efektywne zarządzanie produkcją w…

Co to jest APS?

System APS co to? Odpowiadając na pytanie co to jest APS czyli Advanced Planning and Scheduling to zaawansowany system planowania i harmonogramowania produkcji, który pozwala na…

Co wyróżnia dobry system planowania i harmonogramowania APS

Dobry system APS – czyli jaki? Advanced Planning and Scheduling (APS) to zaawansowany system planowania i harmonogramowania produkcji, który pomaga przedsiębiorstwom w…

Zastosowanie systemu planowania i harmonogramowania APS w drukarni

System APS (Advanced Planning and Scheduling) to innowacyjne rozwiązanie stosowane w drukarniach, które umożliwia efektywne zarządzanie procesem produkcji i przyczynia się do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *